Barbara i Jacek Bursztynowicz Gwiazdy i hity poezji polskiej.

Barbara i Jacek Bursztynowicz Gwiazdy i hity poezji polskiej.

Manager
Łukasz Niezgoda
+48 608 305 688
lukasz@skene.pl

Profile zawodowe

Grupę tworzą

Jacek Bursztynowicz

Program

Czy nas to jeszcze obchodzi?

Spotkanie literackie będące rodzajem podróży po poezji polskiej od Jana Kochanowskiego do Wisławy Szymborskiej. Znana aktorka Barbara Bursztynowicz ( Elżbieta z `Klanu` ) i jej mąż Jacek Bursztynowicz; aktor, reżyser, autor tekstów prezentują najbardziej znane utwory, tzw. hity literackie polskich gwiazd poezji. Program jest pewnego rodzaju rozmową z widzami na temat postawiony w tytule, czy nas obchodzi jeszcze poezja ? Czy świat wzruszeń, refleksji, metafory i wielkich pytań jest nam jeszcze potrzebny ? Aktorzy w klimacie rozmowy z widzami próbują odkryć na nowo wielkie utwory poetyckie. Program istnieje w wersji wzbogaconej. Wtedy aktorom towarzyszą na scenie Joanna Stefańska-Matraszek, sopranistka, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej i Janusz Tylman Wybitny pianista i kompozytor, którzy piosenkami i songami musicalowymi wzbogacają i urozmaicają program

Spotkanie z aktorskim małżeństwem Barbarą i Jackiem Bursztynowiczami

Sympatyczne, inteligentne i pouczające spotkanie z Barbarą Bursztynowicz aktorką teatralną i filmową, znaną z roli Elżbiety w telenoweli `Klan` i jej mężem Jackiem Bursztynowiczem aktorem, reżyserem i autorem tekstów. W bezpośredniej rozmowie z widzami aktorzy opowiadają o swoim długoletnim małżeństwie, o zawodzie aktora, o swoich pasjach. Wszystko to w formie anegdotycznej, łatwej i przyjemnej. Pani Barbara prezentuje swoje felietony, które wydała w formie książkowej, pan Jacek wspomina ich wspólne dzieło kabaret liryczny ` Cafe-teatr na Francuskiej ` wygłaszając satyryczne monologi. Razem przypominają wiersze, które lubią i cenią. Spotkaniu towarzyszy nagranie piosenek z Cafe-teatru autorstwa Janusza Tylmana - muzyka i Jacka Bursztynowicza - słowa. Ponad godzinę inteligentnej zabawy, wzruszeń i uśmiechu.

O nas

Impresariat Skene powstał na bazie Agencji Aktorskiej Skene (1993). Proponujemy oprawę artystyczną eventów realizowaną przez zawodowych aktorów. Aktorzy jako konferansjerzy (również wielojęzyczni), we własnych recitalach aktorskich i projektach muzycznych, w monodramach i innych projektach teatralnych, spotkaniach autorskich, musicalach oraz w projektach wymykających się kategoryzacji.

Kontakt

Impresariat Skene
00-724 Warszawa
ul. Chełmska 21

Aktualności

Skene.Aktorska
Skene.Epizodyści
Skene.Teatr
Skene.Impresariat