CIAO CIAO BAMBINA          M.Marini D.Modugno.

CIAO CIAO BAMBINA M.Marini D.Modugno.

Manager
Łukasz Niezgoda
+48 608 305 688
lukasz@skene.pl

Profile zawodowe

Grupę tworzą

D:AMORE. Muzyczna podróż śladami Dalidy

Video

Repertuar

Ciao Ciao Bambina

Śpiew, narracja : Nicola Palladini Scenariusz: Malgorzata Wojtulewicz i Nicola Palladini Videoprojekcje: Alessandro Ferri Zdjecia: Dominik Skurzak i Bohdan Kezik Grafika: Martino Palladini Współpraca: Andrzej Maria Marczewski Reżyseria: Nicola Palladini Muzycy: Krzysztof Brzeziński (instrumenty klawiszowe, gitara basowa, chór) Andrzej Jaworski (gitara akustyczna) Spektakl muzyczny “Ciao Ciao Bambina” to podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy. Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40 -tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował. Narrację niezwykłego ambasadora włoskiej piosenki w Polsce wspaniałe prowadzi, łącząc wokal z zadaniami aktorskimi, Nicola Palladini, z towarzyszeniem kontrabasu, klawisza i gitary. Tłem dla spektaklu są widowiskowe videoprojekcje,wprowadzające nas w klimat i atmosferę. W ciągu 70 minut usłyszymy szlagiery: Tu vuo fa lamericano, LItaliano, “Azzurro”, “Marina”, O Sole mio, Love in Portofino, Volare, “Mamma”, “Guarda che luna”, “Guaglione”, “Kriminal Tango”, `Pezzettini di Bikini` czy Nie płacz kiedy odjadę i wiele innych.

Resume

NICOLA PALLADINI Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio u wykładowcy Ilza Prestinari z Actor Studio. Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu `The Rocky Horror Show` w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: `Welcome to the Machine` The Pink Floyd Rock Show w roli Frank the Producer, `Alicja w Krainie Czarów` w roli Szalonego Kapelusznika, `Across the Universe`, `Marcelino, chleb i wino`, `Grease` oraz w roli Apostoła w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu `Maria z Nazaretu`. W 2011 roku zadebiutował w Polsce w głównej roli Mistrza Ceremonii w musicalu `CABARET` w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. W 2012 roku w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu `Kiss Me, Kate` w głównej roli Freda Grahama/Petruchio. W 2013 roku Nicola Palladini można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji Skrzypka na dachu w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Od 2013 r współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie występuje w dwóch musicalach `Jesus Christ Superstar` i `Sen nocy (nie) letniej`. Możemy również zaproponować koncert pt. dAmore AMORE to po włosku MIŁOŚĆ To również synonim pasji i namiętności. Samo słowo MIŁOŚĆ jest tematem przewodnim większości znanych szerokiemu gronu odbiorcy utworów, które zapisały się w historii muzyki rozrywkowej - włoskiej, francuskiej, czy anglosaskiej. Dlatego właśnie `d:Amore` to podróż muzyczna śladami miłości. Spektakl muzyczny `d:Amore` to pochwała miłości, afirmacji życia, szczęścia i szeroko pojętej kultury. W trakcie spektaklu Nicola Palladini - przy akompaniamencie muzyki na żywo (kontrabas/gitara akustyczna/piano) przywdziewa coraz to inne maski. Tytuł spektaklu jest najkrótszą sentencją, która naznacza życie artysty. Nieprzypadkowy dobór piosenek śpiewanych niegdyś przez Luigi Tenco, Dalidę, Elvisa Presleya, czy Binga Crosby - zobrazowanych dodatkowo unikatowymi wideoprojekcjami - scala je w spójną całość. Aktor słowami utworów - między innymi takimi jak: „Ciao Amore Ciao”, `Paroles, Paroles`, `La Vie En Rose`, `Besame Mucho`, „All you need is love” czy `Killing Me Softly` czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka stawia pytania o to, czym byłby świat gdyby nie miłość. Jednak w tym przypadku pytanie to nabiera zupełnie innego kontekstu. Nie oznacza bynajmniej atrakcyjnej formy przerastającej treść i pozbawionej wnętrza, ale rodzaj hołdu, lub chociaż ukłonu w stronę twórców i ich artyzmu. REALIZATORZY: Koncepcja i Reżyseria: Nicola Palladini Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz, Nicola Palladini Współpraca: Andrzej Maria Malczewski Wideoprojekcje: Alessandro Ferri

O nas

Impresariat Skene powstał na bazie Agencji Aktorskiej Skene (1993). Proponujemy oprawę artystyczną eventów realizowaną przez zawodowych aktorów. Aktorzy jako konferansjerzy (również wielojęzyczni), we własnych recitalach aktorskich i projektach muzycznych, w monodramach i innych projektach teatralnych, spotkaniach autorskich, musicalach oraz w projektach wymykających się kategoryzacji.

Kontakt

Impresariat Skene
00-724 Warszawa
ul. Chełmska 21

Aktualności

Skene.Aktorska
Skene.Epizodyści
Skene.Teatr
Skene.Impresariat