KaŁaMaSz

KaŁaMaSz

Manager
Łukasz Niezgoda
+48 608 305 688
lukasz@skene.pl
Impresario
Asia Kucharz
+48 797 427 144
impresariat@skene.pl

Profile zawodowe

Grupę tworzą

Bogdan Kalus

Program artystyczny

Kabaret

MOCNY SWOJSKI KABARET POLSKI Aktorzy znani z serialu „Ranczo”, bywalcy „ławeczki”. Potrafią na trzeźwo zagrać każdą dawkę promili. Korzystają ze swoich doświadczeń: „lata pracy na ulicy…” Ulubieńcy prostych ludzi i prezesów spółek. Każdy by chciał:„siedzieć, popijać i żeby telewizja mu za to płaciła”. Dobrali się z niejakim Jackiem Łapotem (ex-kabaret „DŁUGI”) Anonimowym Analogowym Abstynentem, żeby we wspólnym programie kabaretowym „Z ławeczki do Europy” pokazać światu nasz „produkt eksportowy”. W Sevre pod Paryżem znajduje się wzorzec METRA, a w każdej polskiej gminie pod sklepem – wzorzec MENELA. KA-lus-ŁA-pot-MA-ciejewski-SZ-weda. Nazwa kabaretu to akronim. Najlepiej zażywać 3 razy dziennie. Autor tekstów - Jacek Łapot Kompozytor i akompaniator - Dariusz Szweda

Resume

Najmłodszy kabaret w nie najmłodszym składzie. Lekkostrawny koktail `starego kabaretu Długi` z aktorami popularnego serialu `Ranczo`. Do regularnego spożycia nie tylko dla miłośników `Mamrot` czy innych `mózgoj...`, ale i do degustacji dla miłośników kabaretu literackiego i aktorskiego. Bogdan Kalus - aktor teatralny i filmowy. Na koncie kilkanaście ról filmowych i ponad 20 telewizyjnych. Największą popularność przyniosły mu role w serialach -Święta wojna-, -Halo Hans-, a zwłaszcza -Ranczo-. Stały bywalec Wilkowyjskiej ławeczki. Zdobywca tytułu -Świr Roku 2008- w kategorii aktor. Jacek Łapot - twórca kabaretu Długi. Od 30 lat autor wielu audycji radiowych i telewizyjnych, związany z radiową Trójką i różnymi projektami telewizyjnymi. Sylwester Maciejewski - aktor teatralny i filmowy. Na koncie kilkadziesiąt ról w teatrach Komedia i Powszechnym, gdzie spędził 30 lat swojego życia. Największe sukcesy to role w teatrze telewizji: -Hamlet we wsi Głucha Dolna-, -Na szkle malowane-, w filmie -Pieniądze to nie wszystko- oraz w ostatnio w serialu -Ranczo-. Kolejny stały bywalec Wilkowyjskiej ławeczki w kabarecie. Dariusz Szweda - pianista, kompozytor, aranżer. Najlepszy muzyk w zespole. W niektórych przypadkach w zamian za Bogdana Kalusa lub Sylwestra Maciejewskiego występuje Piotr Pręgowski. Piotr Pręgowski - aktor teatralny i filmowy. Ma za sobą wiele ról filmowych i teatralnych. W serialu Ranczo kreuje postać Pietrka.

O nas

Impresariat Skene powstał na bazie Agencji Aktorskiej Skene (1993). Proponujemy oprawę artystyczną eventów realizowaną przez zawodowych aktorów. Aktorzy jako konferansjerzy (również wielojęzyczni), we własnych recitalach aktorskich i projektach muzycznych, w monodramach i innych projektach teatralnych, spotkaniach autorskich, musicalach oraz w projektach wymykających się kategoryzacji.

Kontakt

Impresariat Skene
00-724 Warszawa
ul. Chełmska 21

Aktualności

Skene.Aktorska
Skene.Epizodyści
Skene.Teatr
Skene.Impresariat