Eugeniusz Tiemnikow

>> wróć do listy osób
  • Eugeniusz Tiemnikow
  • Eugeniusz Tiemnikow
  • Eugeniusz Tiemnikow
  • Eugeniusz Tiemnikow
  • Eugeniusz Tiemnikow
  • Eugeniusz Tiemnikow
  • Eugeniusz Tiemnikow
  • Eugeniusz Tiemnikow
  • Eugeniusz Tiemnikow

Recital
Płeć mężczyzna
Rok urodzenia 1944
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
Impresario Asia Kucharz
impresariat@skene.pl
+48 797 427 144
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Recital> Projekt muzyczny
Repertuar  
Eugeniusz Tiemnikow
EUGENIUSZ TIEMNIKOW

Piosenkarz, którego kariera właśnie rozkwita. Zdobywa coraz to większą popularność za sprawą udziału w znanych i lubianych muzycznych programach telewizyjnych... w kwietniu w programie telewizyjnym „Śpiewajmy Razem. All Together Now” (Polsat), a w grudniu w I edycji programu „The Voice Senior” (TVP2). Wkrótce zaśpiewa jako uczestnik w odcinku popularnego programu telewizyjnego „Szansa na sukces. Opole 2020” (TVP2).
Pan Eugeniusz kocha „scenę” ze wzajemności :) Jest otwarty i pełen pasji, łatwo nawiązuje kontakt z publicznością – a jego słuchacze nie tylko go słuchają, lecz bardzo chętnie śpiewają razem z nim.

Zaczęło się od zajęć chóru „Con Passione” przy ASP w Warszawie, gdzie śpiewał swym wyjątkowo silnym (bas-barytonem). Zauważono tam podobieństwo w śpiewaniu do Bernarda Ładysza. Zainspirowało go to do stworzenia recitalu „Romans rosyjski w twórczości Bernarda Ładysza” wtedy w dziewięćdziesięciolecie Jego urodzin. Z recitalem tym występował później wielokrotnie w latach 2012-2013.
Od 2012 r. zaczął występować solo z własnymi koncertami. Od tego czasu uczestniczy też w różnych konkursach ogólnopolskich, zajmując pierwsze miejsca, lub uzyskując znaczące wyróżnienia i nagrody.
Obecnie jego repertuar jest znacznie poszerzony. Są w nim tanga polskie i rosyjskie z okresu międzywojennego, a także popularne piosenki polskie i rosyjskie z lat powojennych. Chętnie śpiewa również ballady Aleksandra Wertyńskiego, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, a także ballady polskich autorów. Mając w pamięci melodie muzyki klasycznej, nadawane często w radiu w latach 50-60-ch, dla miłośników muzyki poważnej przygotował program „Romanse i pieśni rosyjskie i polskie – XIX-XX w.”
W repertuarze ma również piosenki, śpiewane w innych językach (angielski, białoruski, gruziński i ukraiński). Przygotował recital pieśni, skomponowanych przez Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza i Stanisława Moniuszkę. Ma także program z kolędami i świątecznymi piosenkami polskimi oraz angielskimi i ukraińskimi.

Piosenkarz występuje sam, wykorzystując w charakterze akompaniamentu podkłady muzyczne lub z wysokiej klasy muzykami: Marcin Mazurek (pianista z Teatru Wielkiego w Warszawie), Benjamin Marhula (skrzypce, gitara), Piotr Kubacki (klawisze, bas-gitara), Janek Stokowski (akordeon) i Andrzej Borowik (klawisze, akordeon) .
Pan Eugeniusz nagrał debiutancką płytę pod tytułem „Piosenki nie tylko o miłości”, która znalazła zainteresowanie nie tylko starszej, lecz i młodszej publiczności.
Poza koncertowaniem, występuje w kabarecie „Filip z konopi” u Filipa Borowskiego w CPK.

Niektóre z występów można obejrzeć i posłuchać na youtube https://www.youtube.com/channel/UCQfljndQ2NeXtgA1o33-qzQ