Magda Navarette WARSZAWSKI LUTOSŁAWSKI

>> wróć do listy osób
  • Magda Navarette WARSZAWSKI LUTOSŁAWSKI
  • Magda Navarette WARSZAWSKI LUTOSŁAWSKI

Projekt muzyczny
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
Impresario Asia Kucharz
impresariat@skene.pl
+48 797 427 144
poprzednie
następne
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Projekt muzyczny
Repertuar  
Warszawski Lutosławski
Spektakl/ projekt muzyczny w wykonaniu Magdy Navarrete, Piotra Steczka oraz
kwintetu smyczkowego ESUS.

Spektakl “Warszawski Lutosławski” to uczta dla wszystkich tęskniących za melodiami z duszą i charakterem. Wspaniałe widowisko, podczas, którego artyści wspólnie z publicznością łączyć będą klasykę z nowoczesnością.

Ukryty pod pseudonimem „Derwid“ Witold Lutosławski pisał w latach 50-tych
i 60-tych przepiękne piosenki: walce, fokstroty, slowstepy czy tanga, które dziś muzycy postanowili ponownie pokazać polskiej publiczności. „Warszawski Lutosławski” to projekt muzyczny, w którym Magda Navarrete i Piotr Steczek wraz z kwintetem smyczkowym odkrywają zapomnianą i owianą tajemnicą twórczość kompozytora.
Płyta i spektakle zabierają słuchaczy w niezwykłą podróż do „tamtych lat“, a retro piosenki niczym wehikuł czasu przenoszą w atmosferę potańcówek
i popołudniowych „fajfów“. Gdzie niegdyś rozbrzmiewały utwory „Derwida“ śpiewane przez Sławę Przybylską, Mieczysława Fogga czy Irenę Santor.

„Warszawski Lutosławski” to spotkanie świata klasyki i rozrywki, szlachetnego brzmienia i nowoczesności. Magda Navarrete i Piotr Steczek – doświadczeni i znakomici muzycy postanowili uchylić wieko “starych skrzyń” i przybliżyć Polakom tę jakże fascynującą stronę twórczości kompozytora. Stworzyli projekt, który swoim brzmieniem nawiązuje do tradycji kiedy orkiestry grały na żywo, bez przeprodukowanych, komputerowych brzmień.

Premiera płyty “Warszawski Lutosławski” odbyła się w Warszawie w Teatrze Syrena podczas oficjalnego premierowego spektaklu muzycznego “Warszawski Lutosławski” 7 marca 2015.

„Warszawski Lutosławski” to kwintet smyczkowy, instrumety akompaniujące, kontrabas i perkusjonalia w opracowaniach Piotra Steczka, a także retro głos Magdy Navarrete.


Magda Navarrete na stałe związana z Teatrem Syrena i Teatrem Polonia, gdzie regularnie występuję w autorskim spektaklu “Café Brasil” i “Bolero Night” oraz “Flamenco Namiętnie”. W dorobku ma dwie płyty: Chilli (2008) IMAN (2010). Singlem z drugiej płyty było „Vete mi corazon”- hiszpańskojezyczna wersja utworu „Uciekaj moje serce” zaśpiewana wspólnie ze Staszkiem Soyka_̨. Tym razem zmierzyła się z klasyką w ojczystym języku dodając jej osobistego charakteru i swoistego, latynoskiego “feelingu”.

Piotr Steczek - kompozytor, aranżer, skrzypek, multiinstrumentalista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale instrumentalnym w klasie skrzypiec Marka Mosia. Skrzypek Orkiestry Kameralnej AUKSO oraz założyciel i lider kwintetu ESUS. Jako kompozytor i aranżer zapraszany jest do współpracy przez czołowych artystów sceny polskiej m.i. MYSLOVITZ, CREE, Dorota Miśkiewicz, Artur Rojek. Jest autorem wszystkich opracowań projektu „Warszawski Lutosławski”.

Kwintet ESUS w składzie:
Mateusz Moś - skrzypce
Jarosław Samson - altówka
Aleksandra Steczek - wiolonczela
Maciej Garbowski - bas
Krzysztof Nowakowski - instrumenty perkusyjne