BLUEBERRY HILL TRIO

>> wróć do listy osób
 • BLUEBERRY HILL TRIO
 • BLUEBERRY HILL TRIO
 • BLUEBERRY HILL TRIO
 • BLUEBERRY HILL TRIO
 • BLUEBERRY HILL TRIO
 • BLUEBERRY HILL TRIO
 • BLUEBERRY HILL TRIO
 • BLUEBERRY HILL TRIO
 • BLUEBERRY HILL TRIO
 • BLUEBERRY HILL TRIO
 • BLUEBERRY HILL TRIO

Projekt muzyczny
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
Impresario Asia Kucharz
impresariat@skene.pl
+48 797 427 144
> Pobierz portfolio > Obejrzyj filmy
Profile zawodowe
> Projekt muzyczny
Grupę tworzą:
Zofia Szulakowska
Repertuar  
Bluberry Hill Trio
PÓŁFINALIŚCI X EDYCJI PROGRAMU MAM TALENT

Bluberry Hill to trio grające rockabilly oraz hillbilly - wczesną formę amerykańskiego rock and rolla. Ich koncerty to powrót do buntowniczych lat 50-tych, w których królowały gangi motocyklistów z pomadą na włosach, gorące pin-upki i wolnoobrotowe Cadillaki. Przypominają utwory zarówno znanych, jak i niszowych artystów tej epoki, m.in. Elvisa Presleya, Fatsa Domino, Brendy Lee. Ich autorski materiał nawiązuje do tradycji brzmieniowych Sun Records.

Zespół ma już na swoim koncie wiele sukcesów m.in.:

Udział w Polish Boogie Festival w Człuchowie
Udział na Pikniku Country Mrągowo.
Nagroda Specjalna na Festiwalu Krzysztofa Klenczona w Pułtusku
Udany występ w półfinałach 10 edycji MAM TALENT w TVN

Członkowie zespołu:

Zofia Szulakowska - Wokal, gitara akustyczna. Aktorka, wokalistka bluesowa, autorka i reżyserka widowisk muzycznych, laureatka wielu konkursów wokalnych, uczestniczka III edycji Program X Factor Polska

Dominik Gręda - Gitara prowadząca, jeden z nielicznych gitarzystów rockabilly w Polsce, posługuje się techniką fingerpicking, były gitarzysta The Real Gone Tones, z którymi nagrał płytę w prestiżowym berlińskim studiu Lightning Recorders

Andrzej Chorzela - Kontrabas, weteran polskiej sceny rockabilly, przez ostatnie 15 lat współpracował z legendarnymi składami związanymi z rockabilly, takimi jak Skarpeta, Komety, Robotix, Bad Hamsters) z którymi wystąpił w Must Be The Music) oraz Burnin Hearts

Gościnnie
Wawrzyniec Młynarczyk - Perkusja, debiutant na scenie rockabilly. Obecnie jest uczniem szkoły muzycznej w klasie perkusji. Pomimo młodego ma już na swoim koncie udział w kilku projektach muzycznych. Gra m.in. w zespole RoamRoad, który jest laureatem wielu konkursów dla młodych talentów.

Zespół gra w dwóch konfiguracjach:

BLUEBERRY HILL TRIO – wokal, gitara akustyczna, gitara prowadząca, kontrabas. Opcja idealna na imprezy kameralne, do mniejszych klubów muzycznych, kameralne imprezy okolicznościowe.

BLUEBERRY HILL BAND – wspomniany wcześniej skład rozszerzony o perkusję. Opcja koncertowa idealna na większe imprezy, m.in. imprezy plenerowe, duże koncerty, zloty motocyklowe.
Resume Recenzje:
(...) Kiedy mówimy „rock and roll”, myślimy Jerry Lee Lewis, Elvis Presley czy Roy Orbison, tak ale nie zapominajmy, że to główni przedstawiciele rockabilly . Od wczorajszej nocy również wymieniać wypada „Blueberry Hill Trio”.
Zofia, Dominik, Andrzej przenieśli nas wczoraj do zbuntowanych lat pięćdziesiątych. Zrobili to tak, że wszyscy poczuli się jeszcze bardziej, bardziej młodsi.
W tym muzycznym stylu najważniejsza jest osobowość artysty. Kiedy od dziecka słyszałem imię Zofia zawsze jak zaklęty stawał przed oczami obrazek uroczej Sofii Loren. Kiedy ujrzałem równie uroczą i również rudowłosą dziewczynę, nie przyszło by mi do głowy, że gdyby ktoś chciał wczoraj dokonać wyboru źródła zasilania energii, pobliska Elektrownia na Kawęczynie za sprawą pięknej Zosi ogłosiła by upadłość!
Tak, ta dziewczyna ma taki power jakiego może jej pozazdrościć nie tylko niejedna Elektrownia ale również 9/10 członków rządu, parlamentu i łażącej ulicami ze skwaszonym nosem opozycji. Tak, minionej nocy rządził rockabilly w wykonaniu Blueberry Hill Trio, rządził tak, że wszystkie mentalne roszczenia słuchaczy zostały spełnione na wiele dni. (...)
Andrzej Kosim