TANGO FOGG

>> wróć do listy osób
 • TANGO FOGG
 • TANGO FOGG
 • TANGO FOGG
 • TANGO FOGG
 • TANGO FOGG
 • TANGO FOGG
 • TANGO FOGG

Projekt muzyczny
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Projekt muzyczny
Grupę tworzą:
Radosław Elis
Aktor, Konferansjer
Dyskografia  
2014 Tango Fogg Live (Jazz)
Repertuar  
TANGO FOGG
Projekt muzyczny powstały w hołdzie Mieczysławowi Foggowi w jego 25. rocznicę śmierci.

Skład zespołu:
Radosław Elis - śpiew
Jan Zeyland - fortepian
Michał Gajda - akordeon
Krzysztof Samela - kontrabas
Mirosław Kamiński – perkusja

Koncert z piosenkami Mieczysława Fogga – wielkiego pieśniarza okresu międzywojnia, którego barytonowy głos przeszedł na zawsze do historii polskiej muzyki rozrywkowej . Niezapomniane utwory autorstwa takich kompozytorów jak Jerzy Petersburski, Artur Gold i poetów jak Andrzej Włast, Marian Hemar, Julian Tuwim w nowym swingowych aranżacjach i aktorskiej interpretacji Radosława Elisa przynoszą publiczności sporą dawkę estetycznych przeżyć i radości ze wspólnego śpiewania. Podczas koncertu usłyszeć będzie można takie przeboje jak : „W małym kinie”, „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Już nigdy”, czy „Każdemu wolno kochać”.

W roku 2014 projekt „Tango – Fogg” wygrał konkurs stypendialny Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.
W roku 2015 projekt „Tango – Fogg” otrzymał nagrodę Złotego Liścia Retro 2015
Resume ARTYŚCI

Radosław Elis - aktor filmowy i teatralny oraz wokalista. W 1998 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. W latach 1998-2001 pracował w Teatrze Narodowym w Warszawie. Od 2002 roku związany jest z Teatrem Nowym w Poznaniu. Współpraca ze sceną poznańską zaowocowała takimi rolami jak: Raskolnikow („Zbrodnia i kara”), Segismundo („Życie jest snem”), Artur („Tango”), czy Don Juan („Don Juan”). W 2011 został uhonorowany Medalem Młodej Sztuki.
Odtwórca głównej roli (Chris) w musicalu Miss Sajgon w Teatrze Roma w Warszawie. Brał udział w wielu spektaklach i widowiskach muzycznych (m.in. w „Śnie nocy letniej” w reż. Wojciecha Kościelniaka). Od 2001 roku współpracuje z Jerzym Satanowskim („Stachura czyli list do pozostałych”, „Życie to nie teatr”, „Mr. Barańczak”). Przez wiele lat odtwórca postaci Mirka Gabriela w serialu „Złotopolscy”.

Jan Zeyland pianista, muzyk sesyjny, aranżer. Urodził się w Poznaniu, gdzie uczył się i studiował. Choć ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu na kierunku fortepian klasyczny, w kręgu jego zainteresowań znajdowała się od zawsze muzyka tzw. `lżejsza`: pop, swing, jazz. Jako pianista występował i współpracował z wieloma polskimi gwiazdami muzyki pop. Towarzyszył wokalistom (Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, „De Mono”, Zbigniew Wodecki), aktorom (Joanna Trzepiecińska, Katarzyna Groniec, Olga Bończyk, Katarzyna Skrzynecka), artystom hip-hopowym (Mezo) czy wykonawcom młodzieżowym (Gosia Andrzejewicz, Asia Si). Grał w zespołach muzycznych Zbigniewa Górnego i Janusz Stokłosy, występował w muzycznych przedstawieniach teatralnych na scenie teatrów Buffo i Syrena. Brał też udział w programach telewizyjnych `Jak oni śpiewają` (kierownictwo muzyczne wydań III-VI), „Tylko Nas Dwoje”, „Taniec z gwiazdami”, „Zacisze Gwiazd”.
Jan Zeyland posiada też niemały dorobek jako aranżer. By wymienić tylko co większe projekty w których uczestniczył w tym charakterze, należałoby wspomnieć o Festiwalu Piosenki w Opolu (2009, 2013, 2014), koncercie telewizyjnym „Jedynka, Gwiazdy i Ty`, musicalu „Dyzma` (muz. W. Korcz) wystawianym w Teatrze Miejskim w Gdyni, programach telewizyjnych („Jak oni śpiewają”, „Tylko Nas Dwoje”, „Taniec z Gwiazdami”), czy projekcie płytowym LOMBARD SWINGIN.


Michał Gajda - ukończył z wyróżnieniem poznańską Akademię Muzyczną na wydziale instrumentalnym w klasie akordeonu u prof. Jerzego Kaszuby. Jest laureatem wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in.: w Bratysławie, Castelfidardo, Klinghental, Ragusie/Sycylia, Wiedniu i in. Jedne z ostatnich osiągnięć to I nagroda na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2014) oraz II nagroda w kat. muzyki kameralnej podczas 23 Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Przemyślu (2014).
W maju 2014 roku zadebiutował w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz na uniwersytetach w Radford i Jacksonville (USA). Jest wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz laureatem prestiżowego Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2012). Współzałożyciel zespołów takich, jak: Simitu Duo, New Poznan Accordion Duo, Trio New Harmony, ClassZmer. Obecnie Michał Gajda jest obecnie doktorantem poznańskiej Akademii Muzycznej.

Krzysztof Samela – kontrabasista i gitarzysta basowy, muzyk sesyjny, muzykoterapeuta i nauczyciel akademicki. Po za wykształceniem muzycznym ukończył dwa (magisterskie) kierunki humanistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – kulturoznawstwo, filozofię, a także (podyplomowo) arteterapię. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej muzyki i teatru (min. z Katarzyną Skrzynecką, Krzysztofem Majchrzakiem, Stanisławą Celińską, Justyną Szafran, Maciejem Maleńczukiem, czy Robertem Janowskim) oraz gwiazdami światowego formatu (min. Vladimir Cosma, Gordon Haskel). Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt, kilkunastu audycji telewizyjnych i radiowych oraz trzech filmów fabularnych. Pełnił funkcję dyrektora artystycznego I festiwalu i konkursu „RCK ProJazz” w Kołobrzegu. Jest też organizatorem i pomysłodawcą Ogólnopolskiego Festiwalu „Accorde’On Line”.
Krzysztof Samela jest stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury (2014), autorem książki, cyklu artykułów popularyzujących terapie kulturowe oraz kilku publikacji naukowych w dziedzinie muzykoterapii.


Mirosław Kamiński – (jak widać z wielkości przygotowanej notki) najskromniejszy członek formacji „Tango Fogg”. Pełen humoru perkusista zaspakajający szerokie gusta odbiorców, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Swobodnie czuje się zarówno w okolicach wyrafinowanego jazzu, jak i ciężkiego rocka. Mirosław Kamiński od wielu lat jest członkiem legendarnej grupy rockowej – „Lombard”.