Bożydar Iwanow

>> wróć do listy osób
  • Bożydar Iwanow
  • Bożydar Iwanow
  • Bożydar Iwanow

Konferansjer
Płeć mężczyzna
Rok urodzenia 1972
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
Impresario Asia Kucharz
impresariat@skene.pl
+48 797 427 144
poprzednie
następne
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Aktor> Konferansjer
Resume Bożydar Iwanow
Komentator i prezenter Telewizji Polsat. W przeszłości związany też z Telewizją Polską i pierwszym polskim kanałem sportowym Wizją Sport. W wieku 25 lat został najmłodszym w historii TVP sprawozdawcą finału europejskich pucharów. Był na Mistrzostwach Świata 1998, 2002 i 2006, a także pełnił rolę głównego gospodarza plenerowego studia w austriackim Bad Waltersdorf podczas EURO 2008.
Ma na swoim koncie setki skomentowanych spotkań Ligi Mistrzów, Ligi Europy, a także polskiej reprezentacji, Ekstraklasy czy Pucharu Polski.  Prowadzi także serwis sportowy po Wydarzeniach w Polsacie i często gości na antenie Polsatu News.

Wielokrotnie nominowany do TeleKamer i Dziennikarskiej Osobowości Roku. Laureat statuetki Magazynu Fashion dla najlepiej ubranego mężczyzny mediów. W przeszłości także dziennikarz muzyczny, współtwórca polskiej edycji Metal Hammera i felietonista DJ Magazine.

Znakomicie realizujący się jako konferansjer ceniony za swobodny styl i dobry kontakt z każdą publicznością, nie tylko podczas imprez o charakterze sportowym. Współpracował m.in. z takimi markami i firmami jak Orange, Plus, Castrol, Volkswagen Bank, PGNiG, RWE, Danone, Playboy, Panasonic, Volvo, BMW, Citroen, Santander, Bols, Shell, Orlen (sportowa impreza dla kilku tysięcy pracowników koncernu w Płocku, „igrzyska olimpijskie” z komentarzem), Allegro (event dla kilku tysięcy osób w Poznaniu), Allior (podczas „Alliorady” z komentowaniem zmagań sportowych pracowników banku) koncernami farmaceutycznymi i ekskluzywnymi markami zegarków. Na jego koncie jest też komentowanie i moderowanie wielu amatorskich turniejów piłkarskich, prezentacji drużyn i otwarć obiektów sportowych.
Prowadzi także pokazy mody.