KEJOS THEATER

>> wróć do listy osób
  • KEJOS THEATER
  • KEJOS THEATER
  • KEJOS THEATER
  • KEJOS THEATER
  • KEJOS THEATER
  • KEJOS THEATER
  • KEJOS THEATER

Widowiska
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Widowiska
Program  
Spektakl - Cyrk, Nowa Sztuka - GARBAGE SHOW
OKEJOS Garbage show - widowisko z odzysku, na pograniczu cyrku i teatru, w cieniu instalacji telewizorów i pod dźwięki muzyki na żywo!
Grupa zakurzonych postaci żyjących w domu-sortowni, budzi do życia przedmioty znalezione i komponuje z nich nowy ład. Nadające telewizory, porzucone manekiny i dziesiątki worków na śmieci tworzą krajobraz nieistniejącego acz bardzo możliwego świata. Wszystko w przedstawieniu jest z odzysku: znalezione, zmienione, przetworzone i przywrócone do życia. Osobliwą panoramę dopełniają dźwięki z odzysku (muzyka zagrana na starym rowerze czy garnkach), jak i tradycyjne instrumenty, takie jak kontrabas, saksofon. Wydumana społeczność poszukuje sposobu na przetrwanie w śmieciowej rzeczywistości. Czy im się uda?
Ustawa śmieciowa całkiem miła, całkiem nowa a śmieci ton wyznaczają życia ton.
Tymczasem w sortowni: czerwone do czerwonego, białe do białego, plastik do plastiku papier do papiernicy. Nowe strategie działania, nowe słów tony. My na statku ze śmieci odpłyniemy w dal ku nowym zresajklingowanym niepoznanym lądom, ku przyszłości, ku nadziei i wolności, w imię zdrowia powszechnego dla każdego dostępnego.
Grupa zakurzonych postaci żyjących w domu-sortowni, budzi do życia przedmioty znalezione i tworzy z nich nowy ład. Nadające telewizory, porzucone manekiny i tysiące butelek plastikowych tworzą krajobraz nieistniejącego acz bardzo możliwego świata. Towarzyszy im muzyka z dźwiękami z odzysku (gra na starym rowerze, garnkach i elektronika) i żywymi instrumentami (kontrabas, saksofon, didżuridu... )
Wszystko w przedstawieniu jest z odzysku. Znalezione, zmienione przetworzone przywrócone do życia, łącznie z występującymi. Nasze życie nie jest łatwe o nie, nie, nie jest. Ale znaleźliśmy sposób na przetrwanie.
„Garbage show” jest wynikiem rezydencji artystycznej w Srebrnej Górze 2013 i 2014.
Przedstawienie powstało dzięki wsparciu Gminy Stoszowice, Firmy TIBO Sound & Light, Firmy transportowej AM Trans: Express transport & logistic
WYSTĘPUJĄ:
Antek Ambroziewicz
Katarzyna Donner
Marta Kuczyńska
Sara Skrajna
Muzyka: Piotr Łyszkiewicz, Wojtek Bergander
Video: agnespis
Scenariusz i reżyseria: Marta Kuczyńska
Światło: Grzegorz Podbiegłowski
Kostiumy: Patrycja Białoszewska
Scenografia: Bartłomiej Wielgosz, Patrycja Białoszewska, Marta Kuczyńska, agnespis
Czas trwania: 50 minut bez przerwy

Honorarium: Zaloguj się aby zobaczyć informacje o honorarium