AB OVO

>> wróć do listy osób
  • AB OVO
  • AB OVO
  • AB OVO
  • AB OVO
  • AB OVO
  • AB OVO

Teatr improwizowany
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Teatr improwizowany
Program artystyczny  
- PUBLICZNOŚĆ RZĄDZI
krótkie formy impro
- UP! OVO
długa forma impro z 3 inspiracjami od publiczności
- CIĘCIE
długa forma z 1 inspiracją od publiczności
- AB OVO VIPOVO
krótkie formy impro z udziałem gwiazd, mi.n. Leszek Lichota, Artur Andrus, Anna Mucha, Joanna Kołaczkowska, Mariusz Drężek, Łukasz Jakubiak, Rafał Królikowski
Resume TEATR IMPROWIZOWANY
Sporty teatralne znane są już na całym świecie i publiczność je uwielbia. To spotkania, w których widz jest niejako drugim aktorem, bierze czynny udział w sztuce, a nawet jest po części jej twórcą. To Jego bowiem sugestie decydują o przebiegu wieczoru.
W Polsce improwizacja znana jest obecnie szerszej publiczności z programu „Spadkobiercy” emitowanego w TV4. Ci bardziej dociekliwi są fanami amerykańskiego show „Whose line is it anyway”. Skąd to zafascynowanie? To proste. Wszyscy lubimy podglądać, to nasza druga natura, silniejsza od nas. A improv to nic innego jak podglądanie
Tu właśnie tkwi cały sekret !!! Widz jest świadkiem TU I TERAZ jak aktor zmierza się z własną materią, często wręcz walczy z własnym umysłem, po to by wygenerować i odnaleźć się w sytuacji zaproponowanej przez niego. Przykład… Pytamy publiczność co chciałaby zobaczyć, a ona odpowiada, że chciałaby zobaczyć co robi nauczyciel w czasie przerwy, albo polityk w klubie poselskim, albo jakaś gwiazda przed koncertem i aktor w szybki sposób musi coś wymyślić i pokazać. Lub: czego lepiej nie robić podczas ślubu, albo w trakcie lotu samolotem. Twórca teatru improwizacji Keith Johnstone wymyślone przez siebie gry nazywa sportami teatralnymi i to bardzo trafne określenie, bo do tego rodzaju sztuki potrzeba tężyzny umysłowej.
Na polecenie prowadzącego aktorzy spełniają tu wszystkie zachcianki rozbawionej publiczności. W mgnieniu oka wymyślają riposty i kierują scenką ku niespodziewanemu rozwiązaniu. W ten sposób w ciągu 1,5 godziny przed oczami widowni przewija się cały repertuar tworzonych ad hoc komicznych scen. Nie ma wątpliwości, że Polacy uwielbiają inteligentny dowcip i ten rodzaj sztuki przypadnie im bardzo do gustu. Każde spotkanie z IMPROV jest niepowtarzalne i śmieszy do łez.

Improv to znana już na całym świecie sztuka, w której `publiczność rządzi` czyli decyduje o przebiegu spektaklu a aktorzy mają za zadanie na oczach widza zagrać wszystko o co publiczność poprosi. Wszyscy uwielbiamy podglądać, to silniejsze od nas a ta sztuka to nic innego jak podglądanie tu i teraz procesu tworzenia aktora będącego na scenie. Musi on bez możliwości schowania się w kulisę w kilka sekund wymyślić scenę ad hoc błyskotliwie, inteligentnie i dowcipnie! W Polsce ta trudna sztuka dopiero zaczęła zaskarbiać sobie przychylność widza, który przychodząc raz staje się fanem tej formy teatralnej. Każde spotkanie jest jedyne i nie powtarzalne przez co w nieskończoność ciekawe.

Grupę TEATRALNĄ AB OVO tworzą:

-Katarzyna Michalska - MATKA ZAŁOŻYCIELSKA
-Agnieszka Bajer
-Jasiek Aleksandrowicz-Krasko
-Robert Kibalski
-Wojtek Medyński
-Piotr Wesołowski
-Piotr Wyżykowski
-Michał Głowacki
-Andrzej Perkman - MUZYK