Łukasz Szymanek

>> wróć do listy osób
  • Łukasz Szymanek
  • Łukasz Szymanek
  • Łukasz Szymanek
  • Łukasz Szymanek

Stand up
Płeć mężczyzna
Rok urodzenia 1981
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
poprzednie
następne
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Aktor> Konferansjer> Stand up
Program artystyczny  
Spotkanie z aktorem
Solowy program kabaretowy Łukasza Szymanka, który łączy w sobie elementy teatru i kabaretu. Wykorzystywane są w nim utwory m.in. Prusa i Fredry, a autorem jest Marcin Wąsowski znany szerokiej publiczności jako 50% Kabaretu Świerszczychrząszcz.
`Spotkanie z Aktorem` to opowieść o codziennym i niecodziennym życiu aktora i jego przygodach.
Bezpośrednie relacje z widownią zbliżają ją do tematu, a `wytworne` bisy zmuszają widza do opuszczenia sali w najlepszym (oby!) nastroju.

NAGRODY
Premiera odbyła się w czerwcu 2010 r., a na VI Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych - KADR 2010, program zdobył I miejsce w kategorii małych form.
W roku 2011 dostał się do Półfinałów PaKI.

Łukasz Szymanek pseudonim: Szampanek. Aktor. Kabareciarz. Absolwent krakowskiej szkoły aktorskiej Lart Studio (2006). Debiutował w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie (2006). W latach 2006-2009 występował w Kabarecie Czesuaf (wygrane na najważniejszych festiwalach kabaretowych w Polsce (PAKA) oraz liczne realizacje telewizyjne - TVP, TVN, Comedy Central). 
W latach 2008 – 2013 Teatr Kameralny w Lublinie. Od 2013 współpracuje z Teatrem Ziemi Chełmskiej. Udział w serialach i filmach (m.in. Uniejów Europejski, Generał, Wyłączność). Od 2010 roku występuje solo (programy kabaretowe - `Spotkanie z Aktorem`, `Zawodowo`). W latach 2014-15 prowadził audycję `Rozrywka po lubelsku` w Radiu Freee, a od roku 2015 występuje w grupie improwizacyjnej Poławiacze Pereł Improv Teatr.