Dominika Ostałowska

>> wróć do listy osób
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska

Spotkania autorskie
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
poprzednie
następne
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Aktor> Spotkania autorskie
Program  
Spotkanie autorskie z - Dominiką Ostałowską
Aktorka opowie o swoich rolach filmowych i teatralnych; o pracy na planie filmowych, o serialu `M jak Miłość` i wielu ciekawostkach ze świata artystycznego.
Dominika Ostałowska aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Była związana z warszawskimi teatrami Ateneum (1994–2000) i Powszechnym (2000–2012), w Studio występuje od 2012 roku.

Widzowie znają ją jako Martę Mostowiak z serialu „M jak miłość”, jednak przede wszystkim pamiętać należy jej filmowe role. Uznanie i nagrody przyniosły jej kreacje w takich obrazach, jak „Daleko od okna” Jana Jakuba Kolskiego, „Łagodna” Mariusz Trelińskiego, „Historie miłosne” Jerzego Sthura czy „Wojaczek” Lecha Majewskiego.

Wystąpiła również w kilkunastu spektaklach Teatru Telewizji oraz w licznych słuchowiskach radiowych, za które była kilkakrotnie nagradzana.

Jest laureatką `Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza, przyznawanej prze redakcję miesięcznika `Teatr` za sezon 1998/1999 za rolę Marianny w Opowieściach lasku wiedeńskiego Odona von Horvatha w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie.

Inne nagrody teatralne
1995 – Nagroda im. Tadeusza Łomnickiego przyznana przez Senat PWST w Warszawie
1999 –Feliks Warszawski– stołeczna nagroda teatralna za sezon 1998/1999 za najlepszą rolę kobiecą za rolę Marianny w Opowieściach Lasku Wiedeńskiego von Horvata w Teatrze Ateneum
2000 – Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza przyznana przez redakcję miesięcznika Teatr za rolę Marianny w Opowieściach lasku wiedeńskiego w Teatrze Ateneum (27 marca)
2001 – Nagroda za perfekcję, za rolę Amy w sztuce Zdaniem Amy na I Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu
2007 – Grand Prix – spektakl Norymberga (festiwal Dwa Teatry)

W 2009 była członkiem jury 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Prowadziła także kilka programów telewizyjnych
Rezydencja (2012 r)
Stalking – zła miłość (2013)

Była ambasadorką
kanału ID (Investigation Discovery)
kampanii społecznej Stop Stalking

Zdjęcia ze spotkania w Częstochowie 12.08.2017.
Autor Marcin Szczygieł