3. CUDOWNA TERAPIA

>> wróć do listy osób
  •  3. CUDOWNA TERAPIA
  •  3. CUDOWNA TERAPIA
  •  3. CUDOWNA TERAPIA
  •  3. CUDOWNA TERAPIA

Spektakl
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
Impresario Joanna Wysocka
impresariat@skene.pl
+48 797 582 731
poprzednie
następne
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Spektakl
Program artystyczny  
CUDOWNA TERAPIA
Komedia terapeutyczna!

komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy ci, którzy są, byli lub planują
„bycie razem”

Obsada:
Joanna Trzepiecińska / Dominika Ostałowska / Olga Bończyk
Dariusz Kordek
Andrzej Młynarczyk

autor:DANIEL GLATTAUER
reżyseria: DARIUSZ TARASZKIEWICZ
przekład: Marek Szalsza
scenografia i kostiumy: Dorota Kalitowicz
muzyka: Krzysztof Matysiak

Terapia – to oddziaływanie na człowieka za pomocą leków lub bez użycia farmaceutyków w celu przywracania zdrowia fizycznego lub psychicznego. Szanowni Państwo, wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy Wam troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację.

ZAMIAST DO GABINETU - ZAPRASZAMY DO TEATRU!

Joanna - Dominika Ostałowska wymiennie z Joanną Trzepiecińską i Olgą Bończyk - egzystencjalna zapaśniczka, kobieta z pretensją, Valentin – Dariusz Kordek - nadwrażliwy choleryk rozwiązujący problemy za pomocą piły tarczowej czyli państwo Dorek, to doświadczone małżeństwo, które postanawia się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybierają się jednak do wybitnego psychoterapeuty - Andrzej Młynarczyk, tym samym dając sobie ostatnią szansę. Czy za pomocą tradycyjnych metod i ćwiczeń uda się wybitnemu specjaliście pojednać parę, której jedynym punktem wspólnym jest urządzanie sobie piekła ? Gdzie jest granica wytrzymałości psychoterapeutycznego profesjonalizmu? Kto tu jest wariatem: pacjent czy prowadzący terapię? Co takiego może zrodzić się kilkadziesiąt metrów pod wodą?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w najnowszej inscenizacji sztuki Daniela Glattauera `Cudowna terapia`. Wszystko za pomocą błyskotliwych dialogów i zabawnych sytuacji. I oczywiście wspaniałych aktorów: Dominiki Ostałowskiej (`M-jak miłość`) i Joanny Trzepiecińskiej (`Rodzina zastępcza` `Barwy szczęścia`), grających naprzemiennie Joannę, Dariusza Kordka („W labiryncie”, „Bodo”,
„Twoja twarz brzmi znajomo”) - scenicznego Valentina i aktora młodego pokolenia - Andrzeja Młynarczyka („M- jak miłość”, …., „Twoja twarz brzmi znajomo”), grającego postać psychoterapeuty.

PRODUCENT SPEKTAKLU: , FUNDACJA SKENE PRO ARTE, DOM KULTURY W RAWICZU

Jacek Santorski- psycholog biznesu- o naszym spektaklu !

Epidemia rozwodów i kryzysów małżeńskich dotarła z Europy Zachodniej do Polski. Konflikty i wypalenie w związkach stały się naszą smutną rzeczywistością i pochłaniają masę niepotrzebnej energii. Coraz częściej mamy też kryzysy pomiędzy wspólnikami w biznesie i to nie tylko w firmach rodzinnych. Rzadko źródłem cierpień, które sobie zadajemy są złe intencje. Częściej mamy – niekompetencje. Słuchania i słyszenia, wyrażania swoich potrzeb czy pretensji tak, aby było to do przyjęcia dla drugiej strony, unikania przerzucania winy, a zwłaszcza ignorowania, lekceważenia i pogardy. Prace nad tymi “kompetencjami” można podjąć w ramach terapii małżeńskiej. Gdy para siada naprzeciwko siebie okazuje się zazwyczaj, że utknęli zamknięci w “swoich światach”, “teoriach”, które tworzą na temat rzeczywistych intencji i charakteru partnera, “filtrów”, przez które zaczynamy odbierać drugą stronę coraz mniej dostrzegając, co naprawdę przeżywa, czego od nas potrzebuje, a także jak nas kocha….

Dzięki zgrabnej sztuce “Cudowna terapia“ Daniela Glattauera, możemy znaleźć się w gabinecie terapeuty małżeńskiego aby błyskawicznie poczuć “się” uczestnikiem takiej sesji. Autor sztuki, znany pisarz, jest też doświadczonym publicystą, a także odbywał szkolenie w zakresie rodzinnej psychoterapii. Dzięki temu świetnie się bawiąc, możemy złapać sedno małżeńskiego wypalenia i sposobu pracy nad nim. Prosty scenariusz, zachowując jedność miejsca i czasu akcji, najpierw przenosi nas w świat gabinetu terapeutycznego, aby potem wrócić do siebie i rozpatrzeć, jak “na własne życzenie” tworzymy i przeżywamy większość naszych problemów.

Nie opowiem Państwu, jak autor inteligentnie zaskakuje niezwykłym zwrotem akcji, dzięki któremu długo o tym spektaklu potem myślimy i rozmawiamy. Scenariusz sztuki jest tak trafny terapeutycznie i sprawny literacko zarazem, że w Europie ustawiła się kolejka teatrów i reżyserów, mam nadzieję – dla dobra nas wszystkich i naszych związków.

Jacek Santorski, psycholog biznesu, były psychoterapeuta
Resume Dominika Ostałowska - aktorka teatralna i filmowa. Ma za sobą role zarówno w serialach, filmach fabularnych jak i w spektaklach teatru TV i spektaklach teatralnych. Stale związane z Teatrem Studio w Warszawie. Popularność przyniosła jej rola Marty Mostowiak w serialu „M jak Miłość”. Można ją było zobaczyć w „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw”, „Hotel 52”, „Prawo Agaty”, „Głęboka Woda”, „Regina” i wiele innych produkcjach filmowych i teatralnych.

Joanna Trzepiecińska – aktorka teatralna i filmowa, wokalistka. Od lat związana z Teatrem Polskim w Warszawie. Nagrała kilka solowych płyt. Ogromną popularność przyniosła jej rola Alutki w telenoweli „Rodzina Zastępcza”.
Aktualnie odtwarza role w takich serialach jak: „Barwy Szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Strażacy”.
Ostatnie spektakle teatralne: „Szkoda, że nie jest nierządnicą” John Ford, „Ukraiński Dekameron” Vlad Troicki, „Wesele” Stanisław Wyspiański i wielu innych. Muzycznie ma na swoim koncie sześć płyt solowych m.in. z piosenkami Wojciecha Młynarskiego czy Andrzeja Jareckiego.

Olga Bończyk -
Aktorka filmowa, teatralna i wokalistka. Publiczność telewizyjna pamięta ją z bardzo intrygującej roli doktor Edyty granej w serialu „Na dobre i na złe”, a także z programu kulinarnego „SmaczneGO!”.
Artystka obecnie występuje w wielu spektaklach wystawianych na deskach teatralnych (m.in. „Pozory mylą”, „Za rok o tej samej porze”, „Zdobyć Utrzymać Porzucić”, „Rozstania i Powroty”, „Pomalu, a jeszcze raz!” i „Cudowna Terapia”). W przygotowaniu są kolejne spektakle z udziałem artystki.
Obecnie Olga Bończyk dołączyła do zespołu aktorskiego w serialu „Barwy Szczęścia”, gdzie wciela się w postać uwodzicielskiej pani prawnik – Sylwię.
Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy.


Dariusz Kordek – aktor serialowy, filmowy, teatralny i musicalowy. Jego popularność zaczęła się od roli w serialu „W Labiryncie” i filmie „Kroll”. Można go było również zobaczyć w takich serialach jak: „ Bodo”, „Ojciec Mateusz”, „O mnie się nie martw”, „Komisarz Alex” i wielu innych. Ma za sobą wiele niezapomnianych ról musicalowych w Teatrze BUFFO i Teatrze Roma w Warszawie, w takich spektaklach jak: „Metro”, „Crazy For You”, „Polita”, „Deszczowa Piosenka” czy „Mamma Mia”. Aktualnie gra Eugeniusza Bodo w „Bodo Musical”.

Marcin Kwaśny – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, scenarzysta.
Po ukończeniu szkoły został aktorem Teatru Kwadrat w Warszawie. Rozgłos zyskał dzięki roli Marcina Wilczyńskiego w filmie Rezerwat (2007), za którą odebrał nagrodę na XI Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Golden Brig w Odessie, a jako współscenarzysta dostał nagrodę na V Nadbałtyckim Festiwalu Debiutów Filmowych w Swietłogorsku w Rosji (Baltic Debuts Film Festival).
Od tego czasu zagrał w wielu produkcjach filmowych i teatralnych.

Artur Pontek- aktor teatralny, radiowy i dubbingowy. Począwszy od 2008 roku gra jednego z policjantów w popularnym serialu TVP1 OJCIEC MATEUSZ. Aktor Teatru im. Żeromskiego w Kielcach (1997-2004). Od 2005 roku aktor Teatru Polskiego w Warszawie. W 2011 roku gościnnie w zespole Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Po raz pierwszy na ekranie pojawił się w filmie Janusza Rzeszewskiego MISJA SPECJALNA (1987).

Andrzej Młynarczyk - polski aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Sympatie publiczności zaskarbił sobie rolą w serialu „M jak miłość”. Można go było oglądać w takich serialach jak: „Oficer”, „Na dobre i na złe”, „Pierwsza miłość”, „Tylko miłość”,
„Kryminalni”, a także w filmach: „Ile waży koń trojański”, „Lejdis”, „Ostatnia akcja”. Występował również w Teatrze STU, Teatrze Bagatela oraz w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.