Marek Bartkowicz

>> wróć do listy osób
  • Marek Bartkowicz
  • Marek Bartkowicz
  • Marek Bartkowicz
  • Marek Bartkowicz

Recital
Płeć mężczyzna
Rok urodzenia 1960
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
Języki obce angielski brit.
poprzednie
następne
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Aktor> Recital
Repertuar  
MAREK BARTKOWICZ – recital autorski
Marek Bartkowicz - z wykształcenia aktor, ponadto literat, sporadycznie reżyser, autor scenariuszy, przekładów piosenek, wierszy i piosenek dla dzieci, animator kultury. Zdobywca między innymi Grand Prix Nagrody im Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej OPPA’2000. literackich.

O jego autorskiej płycie `Hotel bez klamek` portal STREFA PIOSENKI napisał: `To druga płyta Marka Bartkowicza, kolejna płyta dla specyficznego słuchacza, dla którego piosenka nie jest wyłącznie pretekstem do pobujania się. To 15 piosenek z tekstem i puentą. Materiał doskonale opisuje otaczającą nas rzeczywistość, która często wesoła nie jest, a jednak autor traktuje ją z humorem. Nie jest smętnie. To piosenki pisane i śpiewane z przymrużeniem oka, a do tego ładnie oprawione muzycznie. Płyta świetnie nagrana, ale gęsta od tekstów. Bo Marek Bartkowicz pisze znakomite, dowcipne, inteligentne, niebanalne teksty`.

Właśnie na piosenkach z tej płyty opiera się recital `Hotel bez klamek` ale są w nim też piosenki z pierwszej płyty zatytułowanej `Rozciąłem na pół`, jak też kilka zupełnie nowych utworów.