Aga Dyk

>> wróć do listy osób
  • Aga Dyk
  • Aga Dyk
  • Aga Dyk
  • Aga Dyk

Recital
Płeć kobieta
Rok urodzenia 1989
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
poprzednie
następne
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Recital
Resume Niskopienna góralka ze Świętokrzyskiego, obecnie mieszkająca w Krakowie. Śpiewa od 14 roku życia. Laureatka Szansy na Sukces. Zdobywczyni Złotego Mikrofonu w kategorii Wokalistka Roku 2015 Polskiego Radia Kielce. Od 2009 roku wokalistka w zespole Brathanki, z którym nagrała trzy płyty: Brathanki Grają Skaldów, Brathanki Kolędy i moMtyle. Ostatnie wydawnictwo promował singiel Mamo, ja nie chcę za mąż, który zdobył ponad 8 mln odsłon w serwisie You Tube. Od 2015 roku, równolegle z działalnością w Brathankach, Aga rozpoczęła pracę nad solowym projektem muzycznym. Creme Brulee i Wracaj.com to single, które są zapowiedzią jej solowej płyty. Aga to dyplomowana Aktorka Scen Muzycznych oraz dziennikarka. Aktywna przedstawicielka Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

KONCERTY

Koncert akustyczny

Aga Dyk akustycznie czyli wokal na dwie gitary - to podróż bez prądu po zakamarkach damsko-męskich relacjo perturbacji. Obok autorskich utworów artystka zaśpiewa kilka pereł Polskiej Piosenki Lat 60-tych, m.i n. z repertuaru Czesława Niemena i Zespołu Breakout.


Koncert z zespołem

Piosenki Agi to połączenie wartościowych tekstów Michała Zabłockiego i melodyjnych kompozycji czołowych polskich kompozytorów i muzyków: Marka Kościkiewicza, Janusza Musa i Marcina Nierubca.

Utwory utrzymane w szeroko pojętym nurcie retro, czerpią ze wzorców lat 60, choć są osadzone we współczesnej kolorystyce muzycznej. Charyzmatyczna sekcja dęta (saksofon, trąbka), to nieodłączny element koncertu. Zabawa słowem i dźwiękami, duża ekspresja a także dobry kontakt Agi z publicznością nie pozwala biernie słuchać, czy też stać w miejscu.