Agnieszka Grochowicz

>> wróć do listy osób
  • Agnieszka Grochowicz
  • Agnieszka Grochowicz
  • Agnieszka Grochowicz
  • Agnieszka Grochowicz
  • Agnieszka Grochowicz
  • Agnieszka Grochowicz
  • Agnieszka Grochowicz
  • Agnieszka Grochowicz

Recital
Płeć kobieta
Rok urodzenia 1978
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
> Pobierz portfolio > Obejrzyj filmy
Profile zawodowe
> Recital
Gatunek muzyczny Piosenka aktorska
Repertuar  
SONGI BRECHTA & WEILLA
Agnieszka Grochowicz z zespołem w koncercie słynnych Brechtowskich Songów, klasyce piosenki europejskiej!

Ostre, odważne, niepokorne, niepoprawne, a przy tym doskonale dramatyczne i niezwykle przenikliwe Songi w tłumaczeniach Władysława Broniewskiego, Romana Kołakowskiego, Roberta Stillera.

Kobiety spod ciemnej gwiazdy i ich kryminalni mężczyźni, którzy mogliby je kochać trochę bardziej… Tajemnice portowych zaułków i knajp, niebezpieczny i tajemniczy Mackie Majcher....

Sławetny Bar Billa w Bilbao, grzeszne rozkosze Mandalay, whisky, brandy i rudy księżyc. Bezwzględny demon pożądania, Bezsens wojny, Dywagacje `sztuka czy luksus` oraz odwieczne pytanie: `Człowieku jak masz żyć?`
NA WYSPIE KRAKÓW
Autorski recital “Na wyspie Kraków” to występ Agnieszki Grochowicz, która kontynuuje z powodzeniem tradycję krakowskiej piosenki literackiej, współpracując z jej najwybitniejszymi twórcami – Ewą Kornecką, Zygmuntem Koniecznym, Januszem Grzywaczem, Andrzejem Zaryckim i koncertując na terenie całej Polski.

Artystce towarzyszy zespół znakomitych muzyków krakowskich, m. in. basista Antoni Dębski znany ze współpracy z m.in. Jarosławem Śmietaną, Janem Ptaszynem Wróblewskim i Wojciechem Karolakiem oraz skrzypek Piwnicy pod Baranami - Michał Chytrzyński, współpracujący również z Jackiem Wójcickim, a także znakomity pianista, aranżer i pedagog Jarosław Olszewski.
DOWODY ISTNIENIA
Recital piosenek Andrzeja Zaryckiego do tekstów Agnieszki Grochowicz.

Unikalne międzypokoleniowe spotkanie krakowskich twórców piosenki - wybitnego kompozytora, głównego obok Zygmunta Koniecznego autora muzyki przebojów Ewy Demarczyk (m.in. słynne piosenki „Na moście w Awinion”, „Skrzypek Hercowicz”, „Ballada o narodzinach Bolesława Krzywoustego”), związanego od lat z kultowym ośrodkiem kulturalnym Piwnica pod Baranami i autorki tekstów, aktorki i wokalistki kontynuującej tradycję krakowskiej piosenki literackiej, Agnieszki Grochowicz.

Na recital składa się 16 nowych, kontrastujących ze sobą utworów słowno-muzycznych eksplorujących temat kondycji człowieka wobec zjawisk takich jak miłość,nieuchronność, los, przemijanie, wiara i nadzieja, które zostały napisane przez tandem Grochowicz/Zarycki.

Spotkanie twórców różnych pokoleń sprawia iż ich światy przenikają się, co gwarantuje widzowi bardzo interesujące doświadczenie artystyczne. Narodziny szesnastu utworów o takim charakterze są również dowodem na to, że w dzisiejszych trudnych, skomercjalizowanych czasach nadal istnieją, spotykają się i działają twórcy, którzy zadają sobie i widzom niemodne dziś choć nieuniknione pytania o tajemnicę jaką jest Istnienie.

Wokalistce akompaniują znani krakowscy muzycy: basista Antoni Dębski – wieloletni współpracownik m.in. Jarosława Śmietany, Paweł Pierzchała – pianista Piwnicy pod Baranami, saksofonista Leszek Nowotarski oraz Wiesław Jamioł, perkusista.
INSPIRACJE – LATA TRZYDZIESTE
Agnieszka Grochowicz z zespołem w autorskich jazzowych wersjach polskich standardów lat ‘30.

Znakomici krakowscy muzycy jazzowi rzucają nowe światło na klasykę polskiej piosenki międzywojennej wydobywając z utworów takich jak „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Ach jak przyjemnie”, ”Nikt tylko Ty” nową jakość, jednocześnie zachowując ich nieprzemijający wdzięk.
LA BOHEME
Recital piosenki francuskiej.

W programie znajdują się piosenki z repertuaru Edith Piaf, Jacquesa Brela, Georgesa Brassensa w tłumaczeniach polskich oraz w wersjach oryginalnych, a także piosenki polskie inspirowane klimatem piosenki francuskiej w doskonałych tłumaczeniach m.in. Wojciecha Młynarskiego.

Usłyszymy m.in. piosenki takie jak „La vie en rose”, słynnego „Milorda”, „Tłum” , „Kochanków dnia”, drapieżny „Amsterdam”, poruszające „Nie opuszczaj mnie”. Nie zabraknie także ostrego humoru piosenkowych opowieści Brassensa.
OSIECKA#KRAJEWSKI#GROCHOWICZ
Projekt OSIECKA#KRAJEWSKI#GROCHOWICZ to spotkanie krakowskiej poetki, wokalistki i aktorki Agnieszki Grochowicz z twórczością jednego z najbardziej twórczych i wzruszających duetów twórczych w historii polskiej piosenki w nowych aranżacjach znakomitych krakowskich muzyków jazzowych trzech różnych pokoleń – Antoniego Dębskiego, Dawida Rudnickiego oraz Damiana Niewińskiego.

W projekcie znajdziemy zarówno piosenki znane szerokiej publiczności takie jak np. „Kołysanka dla Okruszka” czy „Uciekaj moje serce” jak i te mniej znane będące niejednokrotnie interesującym odkryciem dla słuchacza
PIEŚNI NA CZAS WOJNY I POKOJU
Projekt, będący obrazem naszych od zawsze skomplikowanych czasów.

Na projekt składa się kilkanaście piosenek należących do klasyki polskiej piosenki literackiej – w tym utwory do tekstów Jacka Kaczmarskiego, Wojciecha Młynarskiego, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Josifa Brodskiego, Bułata Okudżawy, Agnieszki Osieckiej oraz Agnieszki Grochowicz i muzyki kompozytorów takich jak Marek Grechuta, Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Ewa Kornecka, Grzegorz Turnau czy Zbigniew Preisner.
Resume Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Autorka tekstów piosenek, współpracująca z czołówką polskich kompozytorów piosenki: Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Jerzym Derflem, Ewą Kornecką, Januszem Grzywaczem oraz m.in Piwnicą pod Baranami.
Dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków, gdzie uczyli ją m.in. Jerzy Stuhr, Mikołaj Grabowski czy Anna Polony.

Koncertowała w Piwnicy pod Baranami (indywidualne recitale, udział w jubileuszu Zygmunta Koniecznego, doroczny koncert dla Piotra S. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w  Krakowie, Radio Kraków, Loch Camelot, na Zamku w Niepołomicach, w Teatrze im Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Teatrze im. Modrzejewskiej w Legnicy, Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie oraz licznych ośrodkach kulturalnych na terenie całej Polski.
Jej nagrania były prezentowane w Trójce, Radio Kraków, Radio Egida, Radio Szczecin, Radio Merkury, Radio Koszalin, Radio Lublin etc. Jej piosenka `Kołysanka Niestosowne Sny` osiągnęła 1 miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków.
Laureatka licznych festiwali piosenki artystycznej oraz Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.
Jej twórczość koncertowa charakteryzuje się wyjątkowo silnym zaangażowaniem emocjonalnym, interesującymi aranżacjami, a także eksperymentami z brzmieniem wokalu, od ciszy, teatralnego szeptu, poprzez smooth-jazzową lirykę aż rockowego mocnego uderzenia.

Towarzyszy jej zespół znakomitych, wielokrotnie nagradzanych profesjonalnych muzyków.

REKOMENDACJE:


Zygmunt Konieczny (kompozytor)
Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną. Agnieszka dodatkowo wyróżnia się tym, że jest autorką wszystkich wykonywanych przez siebie tekstów wysokiej próby literackiej, a także bardzo interesującej muzyki do niektórych ze swoich piosenek. Gorąco polecam.

Leszek Wójtowicz (Piwnica pod Baranami)
Agnieszka Grochowicz. Artystka w ujmujący sposób wszechstronna. Pieśniarka, poetka, autorka muzyki. Intrygująca i wrażliwa. Kreuje swoją obecność na scenie nie pozbywając się autentyczności. Jej śpiew przykuwa uwagę. Opowiada o świecie z gorzkim uśmiechem, nie zapominając o radości, jaką może przynieść życie. Warto Agnieszki posłuchać, warto się zachwycić. Warto.

Andrzej Zarycki (kompozytor)
Utalentowana muzycznie, wrażliwa, pracowita, precyzyjna, odpowiedzialna, twórcza aktorka…. Radość śpiewania i inteligencja sprawia, że jej interpretacje oprócz jakości warsztatowej i artystycznej mają rzadki, precyzyjnie kontrolowany wdzięk. Są pełne lekkości i przykuwającego uwagę uroku. Z satysfakcją przyjąłem propozycję współpracy z Panią Agnieszką przygotowującą nowe pieśni do kolejnego swojego recitalu. Teksty które otrzymałem do umuzycznienia śpiewają od pierwszego czytania.

Ewa Kornecka (kompozytorka)
Agnieszka Grochowicz – niezależna, indywidualna, naturalna i bezkompromisowa – to niepowtarzalna „jakość sama w sobie” śpiewająca, komponująca i pisząca teksty artystka – obdarzona instynktem scenicznym, wspartym solidnym przygotowaniem profesjonalnym. Jej spektakle ­ recitale są starannie zakomponowane,różnorodne i konsekwentne ­ w warstwie literackiej nawiązujące do najlepszych tradycji piosenki – Osieckiej, Kabaretu Starszych Panów – są przewrotne i inteligentne, w warstwie muzycznej ­ czerpiące z klasyki i jazzu. Śpiewając – wciela się w postacie? widz i słuchacz jest świadkiem fascynujących metamorfoz. Wszystkie te elementy wsparte niebanalną, techniką wokalną i interpretacją z pogranicza piosenki aktorskiej są gwarancją niezwykłego, intrygującego wydarzenia, jakim jest każdy koncert Agnieszki Grochowicz.