Joanna Hort

>> wróć do listy osób
 • Joanna Hort
 • Joanna Hort
 • Joanna Hort
 • Joanna Hort
 • Joanna Hort
 • Joanna Hort

Recital
Płeć kobieta
Rok urodzenia 1987
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
> Pobierz portfolio > Obejrzyj filmy > Posłuchaj nagrań
Profile zawodowe
> Recital
Grupę tworzą:
Joanna Głuchowska
Gatunek muzyczny Piosenka retro
Repertuar  
`Kiedy w ramiona bierze mnie` - recital piosenek retro.
R E C I T A L P I O S E N E K R E T R O jest przypomnieniem piosenek z okresu tzw. międzywojnia. Należały one do repertuaru takich piosenkarek i aktorek, jak Hanka Ordonówna, Mira Zimińska czy Wiera Gran. Te utwory z lat ’20 i ’30, rozbrzmiewają ponownie w tradycyjnych aranżacjach, ale w nowej, bardzo stylowej interpretacji wokalistki młodego pokolenia – Joanny Hort. Obok szlagierów, jak „Miłość Ci wszystko wybaczy” lub „Na pierwszy znak”, znajduje się utwór typowo kabaretowy „Taka mala”, oraz światowe przeboje z tamtych lat, np. „The Man I Love” Georga  Gerschwina, czy “Just One More Chance” Arthura Johnstona. Oba z polskim tekstem Mariana Hemara, czyli „Niech ci nie będzie żal” i „Nikt tylko ty …”

`Joanna Horn obdarzona jest przepięknym głosem i talentem scenicznym. Słuchając jej, głeboko zanurzamy się w atmosferę starej Warszawy - Warszawy pięknych kobiet i mężczyzn z krwi i kości.`

Na ten repertuar składają się także:
„Pokoik na Hożej”
„Mam chłopczyka na Kopernika”
„Gdy w ramiona bierze mnie”
„Trzy listy”
„Trudno”
„Uliczka w Barcelonie”
„Nie ma mowy”
Recital piosenki francuskiej.
R E C I T A L P I O S E N K I F R A N C U S K I E J to podróż do Paryża lat międzywojnia i już powojennych, kiedy po uliczkach Montmartre’u spacerowali artyści Cyganerii, gdy w kabarecie ”Le Gerny’s” śpiewała Edith Piaf, gdy wreszcie w paryskiej hali ‘Olimpia’ rozbrzmiewały największe głosy Francji. Piosenki zaczerpnięte głównie z repertuaru Edith Piaf, a także Jacquesa Brela, Charlesa Aznavoura czy Dalidy, wykonywane są zarówno po francusku, jak i w polskich przekładach uznanych poetów, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego. Poza światowymi szlagierami jak „La vie en rose” czy „Ne me quitte pas” przypomniane są także zapomniane już dziś piosenki, których melodie odzywają się gdzieś w duszy, jak na przykład „Walczyk Domino” czy „Gigi L’Amoroso”.

Elementem tego recitalu także są zapowiedzi, anegdotyczne komentarze, ciekawostki, z życia bohemy tamtych lat.

W tym repertuarze znajdują się również następujące utwory:
„Tłum”
„Akordeonista”
„Milord”
„Pod niebem Paryża”
„La Bohème”
„Port Amsterdam”
„Si petite”
“Port Amsterdam”
Resume J o a n n a H o r t – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Swoje recitale prezentowała zarówno na scenie teatralnej jak i w `naturalnej` dla siebie scenerii kafejek i klubów muzycznych. „Recital piosenek retro”, który był prezentowany również w warszawskim Teatrze Kamienica, został uhonorowany nominacją do nagrody Złotego Liścia Retro w ramach IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro.