Robert Kudelski

>> wróć do listy osób
  • Robert Kudelski
  • Robert Kudelski
  • Robert Kudelski
  • Robert Kudelski
  • Robert Kudelski
  • Robert Kudelski

Recital
Płeć mężczyzna
Rok urodzenia 1974
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
Języki obce francuski
hiszpański
rosyjski
hebrajski
angielski u.s.a.
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Aktor> Konferansjer> Recital
Tworzy również z:
Pod dachami Paryża
Pod dachami Moskwy
Repertuar  
KUDELSKI ŚPIEWA OSIECKĄ
`...Kudelski nie udziwnia, nie poprawia, a z wielkim szacunkiem podchodzi do twórczości Osieckiej. Okazuje się, że pokora wobec polskiej Poetki bardzo się opłaca. Widownia śpiewa, bawi się wspaniale. W czasie koncertu jest całkowicie z publicznością i dla niej. Dobra energia między Kudelskim, a muzykami udziela się publiczności ... `. fragment Teatromana

Recital z gościnnym udziałem Agnieszki Kudelskiej.
Muzycy
Tomasz Krezymon - fortepian
Szymek Linette - instrumenty perkusyjne
Jarek Michalski - gitara

Piosenki w koncercie:

1. Deszcze niespokojne

2. Kocham Cię Zielińska

3. Czy te oczy mogą kłamać

4. Cyganek

5. Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma

6. Mój pierwszy bal

7. Małgośka

8. Od nocy do nocy

9. Kiedy mnie już nie będzie

10. Miasteczko cud

11. Polska Madonna

12. Uciekaj moje serce

13. Ludzkie gadanie

14. Kołysanka dla okruszka

15. Niech żyje bal

16. Wielka woda

17. Miasteczko Bełz
CO MĘŻCZYZNA CHCE POWIEDZIEĆ
Zespół muzyczny w składzie: Tomasz Krezymon/Piotr Matuszewski- fortepian
Jarek Michalski- gitara Szymon Linet- instrumenty perkusyjne

W czasie koncertu usłyszycie Państwo znane i lubiane piosenki, zarówno polskie jak i zagraniczne w nowych i zaskakujących aranżacjach. Koncert utrzymany w klimacie refleksyjnym i melancholijnym. Nastrojowa muzyka zagrana przez 3 osobowa orkiestrę (piano, gitara, perkusja), pięknie zaśpiewane opowieści o miłości i konferansjerka Roberta składają się na niezapomniany spektakl piosenki aktorskiej. Dla wrażliwej, samotnej, zakochanej lub odkochanej publiczności.
W koncercie min:
1. Popołudnie
2. A gdy uznamy, że to już
3. Przed nocą i mgłą
4. Czemu nie tańczę na ulicach
5. Daj mi znak
6. Un ano de amor
7. Je t^aime
8. Quando a chueva passer
9. Wieczna miłość (ros)
10. Caruso
11. Samotnie
12. Samba przed rozstaniem
13. Someone like you
14. Czy pamiętasz jak to było
15. Yokohama blue light
JACQUES BREL
Jest to koncert z utworami znanego barda i pieśniarza Jacquesa Brela z recitalu Roberta Kudelskiego, którego premiera miała miejsce w Teatrze Syrena. „Piosenki Brela mówią o najprostszych uczuciach, ale nie o tych pięknych, lecz o żądzy, buncie, chamstwie, głupocie, zazdrości... Wszystko to jest nadal aktualne i spotyka każdego z nas`. Płyta jest nastrojowa, magiczna i przenosi słuchacza w świat uczuć, których nie trzeba się wstydzić.

Tłumaczenie piosenek : Wojciech Młynarski Opracowanie muzyczne : Janusz Tylman.

Na koncercie znajdziecie Państwo największe przeboje J. Brela.

1.Diabeł,
2.Ci ludzie tam,
3.Amsterdam,
4.Moje dzieciństwo,
5.Walc na tysiąc pas,
6.Burżuje,
7.Piosenka starych kochanków,
8.Nie opuszczaj mnie
9.Następny,
10.Jeff,
11.Aria do głupoty
12.Starzy ludzie,
13.Gdybyś ty Bogiem był
14.Flamandowie,
15.Quand on na que lamour,
16.Cukierki dla Panienki.

Spektakl jest oparty na twórczości znanego francuskiego barda i pieśniarza Jacquesa Brela. Wykonawcą utworów jest Robert Kudelski, laureat pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej 97 i Przeglądu Piosenki Aktorskiej 98, który powiedział: „ Piosenki Brela mówią o najprostszych uczuciach, ale nie o tych pięknych, lecz o żądzy, buncie, chamstwie, głupocie, zazdrości...Wszystko to jest nadal aktualne i spotyka każdego z nas`.
fragment recenzji `Trybuna`

Nastrojowo, refleksyjnie i chyba magicznie. Słuchacze zostawili świat za progiem teatru, przenosząc się w świat uczuć, których na zewnątrz trzeba się wstydzić. Niejednemu słuchaczowi zakręciła się łza w oku, a publiczność nie chciała wypuścić wykonawców. `Nie opuszczaj mnie`, `Wciąż bardziej cię kocham` czy `Starzy ludzie` wzruszały, pełne emocji `Amsterdam`, `Następny` czy `Byki` powodowały, że podnosiła się nam adrenalina, a brawurowy `Walc na tysiąc pas` porwał do tańca. Artyści nie mogli zejść ze sceny, oklaskiwano ich na stojąco i żądano bisów. `Życzę państwu przede wszystkim miłości, bo tylko wtedy świat jest piękny, kolorowy i chce się żyć - powiedział Robert Kudelski, kończąc recital piosenką `Quand on na que lamour`.
fragment recenzji `Dziennik Bałtycki`

Choć od śmierci Brela pieśniarza, minęło prawie trzydzieści lat, jego dorobek, zwłaszcza piosenkarski, wciąż żyje i ma mnóstwo wielbicieli na całym świecie. Kudelski na szczęście nie ulega pokusie naśladownictwa swego wielkiego poprzednika i ulubieńca. Interpretuje teksty po swojemu, z wielkim wyczuciem. Teksty dodajmy wspaniałe, co uwypuklają wręcz genialne przekłady na język polski Wojciecha Młynarskiego. To one umożliwiają Kudelskiemu szybkie nawiązanie kontaktu z publicznością i wykorzystanie warstwy aktorskiej piosenek.
fragment recenzji `Głos Wielkopolski`

Robert Kudelski wykonujący piosenki z repertuaru Jacquesa Brela, przetłumaczone przez Wojciecha Młynarskiego, ma świetny kontakt z publicznością.
Potrafi zainteresować repertuarem nieco staroświeckim z dzisiejszej perspektywy (Amsterdam, Walc na tysiąc pas), a jego wykonanie niełatwych przecież piosenek poetyckich nie pozostawia wątpliwości: Kudelski jest stworzony do interpretowania takiego repertuaru. Nie opuszczaj mnie, przesycone emocjami Pieśń starych kochanków oraz Nie płacz Jeff, dowcipny Walc na sto pas i Bruksela - wszystkie artysta wykonuje niezwykle sugestywnie, przywodząc na myśl życiorys samego Brela. Kudelski zresztą na czas trwania recitalu staje się poetą- ciemiężonym przez los, poetą-obserwatorem życia, poetą-kochankiem. I każda z tych ról wychodzi mu doskonale. Jego kreacja artystyczna jest przy tym w bezpośrednim kontakcie z publicznością - Kudelski prowadzi dialog, oddaje swojej publiczności głos, wreszcie opowiada anegdoty z historii swoich występów. [...] Interpretacja Kudelskiego jest muzycznie wspierana przez znakomitego pianistę - Janusza Tylmana, z łatwością płynącego po repertuarze Brela. Dynamiczny Walc, zastąpiony za chwilę Mój ojciec mawiał, tego nie trzeba reklamować. Tego warto posłuchać.`
Agnieszka Szmidel dla napis.pl