Królowa Śniegu

>> wróć do listy osób
  •  Królowa Śniegu
  •  Królowa Śniegu
  •  Królowa Śniegu
  •  Królowa Śniegu

Dla dzieci
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
poprzednie
następne
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Dla dzieci
Propozycje dla najmłodszych  
- KRÓLOWA ŚNIEGU
Spektakl na gitarę elektryczną, marionetki, aktorów i widzów

Dla Dorosłych i dla Dzieci od 4 do 10 lat

„Królowa Śniegu” to muzyczno - plastyczny spektakl pełen emocji, utrzymany w klimacie pięknej muzyki gitary elektrycznej i marionetek. Pobudzi wyobraźnię małych i dorosłych widzów, opowie niezwykłą historię o ciepłej miłości Kaja i Gerdy oraz o zimnej miłości Czarodzieja i Królowej śniegu.

Twórcy spektaklu :
Anna Polarusz (Ani-rusz) – marionetki, scenariusz i aktorka
Krzysztof Cybiński – teksty piosenek, scenariusz i aktor
Mariusz Żółkiewka ( VINATI) – muzyka i wykonanie

Istnieje możliwość zorganizowania po spektaklu wystawy lalek autorstwa Anny Polarusz („Bez lalki, ani-rusz!”). Każda z zaprezentowanych lalek jest dziełem sztuki grającym w spektaklu”.
Jak sama Artystka mówi:
„Lalka artystyczna to dla mnie dzieło sztuki. Każda praca jest niepowtarzalna, jak obraz, którego nie można powtórzyć dwa razy. (…) Każda z nich ma swoją duszę. (...)”


Patronat nad spektaklem objął Teatr Królewski-Muzeum Pałac w Wilanowie.RECENZJE
(…) Niektóre spektakle mają tę specjalną właściwość, że z lekkością przerzucają widzów w świat ich dzieciństwa, wypełniają ich nostalgią i żywymi reminiscencjami uczuć, zabaw i bajek z najmłodszych lat. Do tego typu przedstawień należy także „Królowa Śniegu` pomysłu Anny Polarusz.
Dużo można opowiadać o tej małej, niezwykłej formie, (...) bo bardzo różni się od typowego spektaklu. To magiczne połączenie teatru kukiełkowego z grą dwójki charyzmatycznych aktorów, pięknej, wykonanej w całości własnoręcznie przez Annę Polarusz scenografii z wnętrzem pałacowej komnaty, zabawy konwencją teatralną z siłą wyobraźni, wreszcie bajki Hansa Andersena z wychodzeniem z roli, „prywatnymi` zachowaniami i improwizowaniem aktorów.(...)
„Królowa Śniegu` Polarusz jest wspólną opowieścią dwójki przyjaciół, jakby wymyślaną na poczekaniu. Przypomina zabawę w udawanie, tak charakterystyczną dla maluchów obdarzonych bujną wyobraźnią. Aktorzy kłócą się o przebieg akcji, na przemian godzą i smucą, wszystko wykonane zostało z lekkością i wdziękiem.
Spektakl nastawiony jest na interakcję z najmłodszymi, jednak i dorośli czasem łapali się na chęci odpowiedzenia a na pełne emocji pytania aktorów. Choć najmłodsi widzowie czasem byli nastrojeni dość fatalistycznie (na smutny okrzyk Gerdy „Mój Kaj zginął, czy nie zginął?`, jeden z maluchów ponuro stwierdził „Zginął, zginął...`) i nawet pokusili się o konstruktywną krytykę (po przedstawieniu dzieci powiedziały aktorom, że bardzo nieładnie jest się kłócić i przerywać opowiadanie bajki), to widać było, że bawili się doskonale, przeżywali wszystkie zwroty akcji, podpowiadali i pomagali swoim bohaterom. Na pewno w żywiołowym odbiorze sztuki pomagał fakt, że dzieci są najwdzięczniejszymi widzami, ale niewątpliwie jest on również zasługą doskonałych interakcji aktorów. (...)
Ten spektakl to prawdziwe szaleństwo wyobraźni, akcja mknie prędko i lekko niczym myśli rozentuzjazmowanego dziecka. (...) Inspirowana zabawą dzieci jest idealnym wprowadzeniem dziecka w świat teatru.
Anna Dawid
Dziennik Teatralny Warszawa

(…) Napiszę krótko – warto było czekać. „Królowa śniegu” na motywach baśni Hansa Christiana Andersena to autorski spektakl Anny Polarusz – scenarzystki, reżyserki i aktorki. Pani Anna stworzyła też przepiękne marionetki – Gerda i Kai to prawdziwe dzieła sztuki. Na scenie występuje z Krzysztofem Cybińskim, aktorem Teatru Muzycznego Roma, który ma również na koncie sporo ról dubbingowych. I, w naszej zgodnej opinii, w spektaklu „Królowa śniegu” mózgiem jest pani Ania, ale za to Krzysztof Cybiński – jego sercem i duszą. No, M. ujął to trochę inaczej. (...)
http://www.czytamyigramy.pl


RIDER techniczny
Nagłośnienie.

Mikroporty: 2 szt. ( tylko jak co publiczności więcej 100 osób)

Oświetlenie: podwieszane reflektory (biały, jasno żółty, zielony, granatowy, czerwony). Bardzo ważne jest, aby oświetlenie było skierowane nie tylko na samą scenę, ale także na całą przestrzeń widowni
4 krzesła- estetyczne

Honorarium: Zaloguj się aby zobaczyć informacje o honorarium