Kiedy Pada Śnieg

>> wróć do listy osób
  •  Kiedy Pada Śnieg
  •  Kiedy Pada Śnieg
  •  Kiedy Pada Śnieg
  •  Kiedy Pada Śnieg

Dla dzieci
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
poprzednie
następne
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Dla dzieci
Propozycje dla najmłodszych  
Zimowy spektakl na widzów i marionetki - KIEDY PADA ŚNIEG...
Już dziś przygotujcie swoje czapki, szaliki i rękawiczki niezbędne do zimowych zabaw. W atmosferze radości, wspólnych śpiewów i pląsów poznamy sekrety zimy i pomożemy Bałwankowi znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie: „Czym jest Słońce?`.

Twórcy spektaklu:
Reżyseria, scenografia, lalki: Ani Polarusz
Występują: Weronika Lewoń, Alicja Pietruszka
Muzyka: Łukasz Borowiecki

Recenzja
„(…) spektakl `Kiedy pada śnieg...`. Ponieważ przedstawienie było przeznaczone dla widzów od drugiego roku życia na początku zaprezentowano wszystkie pory roku i ich charakterystyczne cechy, żeby umiejscowić obecną zimę wśród nich.
Tradycją już jest szukanie dzwonka, żeby wyjaśnić najmłodszym o jego roli. Tym razem nikomu nie udało się go odnaleźć. Zatem dzieci wcieliły się w rolę dzwonka i trzy razy obwieściły początek spektaklu. Po zejściu do piwnicznych czeluści spotkały się z dwoma aktorkami, które bardzo szybko nawiązały wspaniały kontakt z najmłodszą publicznością, a tym razem była szczególnie wymagająca. Zachęcały więc do wspólnych zabaw, poszukiwań słońca, wcielania się w rolę deszczu. Nie odpuściły również dorosłej widowni. Rodzice też musieli się włączyć w interaktywny spektakl. Zatem wszyscy bardzo dobrze się bawili!!! Spektakl, jak wcześniej wspomniałam, ma za zadnie pokazać wszystkie pory roku i ich charakterystyczne cechy, z akcentem na zabawy odpowiednie do danej pory. Oczywiście trzonem była zima. Lepienie bałwanka i jego dylematy na temat słońca były tylko tłem do różnych ciekawych opowieści.
Dużo wrażeń słuchowych i estetycznych. Jak zwykle mnóstwo rekwizytów, laki teatralne, zwierzątka na druciku. Scenografia bardzo zimowa. Płatki śniegu sypiące na scenę. To wszystko tworzyło niesamowitą atmosferę. „

czas trwania: ok. 45 min.
dla Rodziców i dla dzieci 2+

Bajka utrzymana w klimacie kameralnym, i dla tego potrzebujemy salę kameralną z widownią od 40 - do 100 osób .
Scena nie potrzebuję kurtyn, i dodatkowych scenicznych ubrań-tkanin!
SCENA - min 4x4
ŚWIATŁO (kolory): białe, zielone, niebieskie, żółte, czerwone

Honorarium: Zaloguj się aby zobaczyć informacje o honorarium